شماره تماس : 09128443227
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

پوستر سقفی

10 / 10
از 1 کاربر
مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

امروزه خرید پوستر سقفی صرفا به خانه های اعیانی و عمارت های اشرافی محدود نمی شود، چرا که برخی از افراد حتی برای آپارتمان های کوچک و خانه های نقلی خود نیز سعی می کنند از یک یا چند پوستر سقفی زیبا استفاده کنند. پوستر سقفی به دنبال رونق و توسعه صنعت پوستر سازی مطرح گردید؛ بنابراین می توان طراحی و تولید پوسترهای سقفی را به سال ها بعد از طراحی و توسعه پوستر دیواری نسبت داد. البته این ویژگی در خصوص پوستر دیواری نیز مطرح می شود؛ چرا که توسعه و رونق پوستر دیواری نیز سال ها بعد از طراحی و تولید کاغذ دیواری صورت گرفته است.

از این موارد که بگذریم، به بحث بسیار جذاب و هیجان انگیز دکوراسیون داخلی می رسیم. اگر تاکنون به خرید پوستر سقفی برای تکمیل دکوارسیون داخلی ساختمان خود فکر نکرده اید قطعا بعد از مطالعه این مقاله، نظر شما نیز همچون بسیاری از کاربران تغییر خواهد کرد.

در این مقاله علاوه بر معرفی پوستر سقفی، تصاویر بسیار زیبایی از این محصول مدرن پس از اجرا ارائه می گردد که می تواند شما را در خرید چنین محصولاتی مصمم تر کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم با مطالعه این مقاله ما را همراهی نمایید.

پوستر سقفی

انواع پوستر سقفی

پوستر سقفی نیز همانند سایر محصولات دکوراسیون داخلی با توجه به مشخصات بخصوصی قابلیت دسته بندی در دسته های متفاوتی را دارد. یکی از عمومی ترین دسته بندی های صورت گرفته در این زمینه به تقسیم کردن پوستر های سه بعدی و تک بعدی اختصاص دارد.

با این حال تقسیم بندی طرح های موجود به طرح آسمان، فرشتگان و مواردی از این قبیل رایج تر است. طراحان داخلی عقیده دارند که دسته بندی انواع پوستر سقفی باید با توجه به سبک آن ها صورت گیرد. بدین صورت که برخی از انواع پوسترها در زمره پوستر کلاسیک و برخی دیگر در دسته پوستر سقفی مدرن یا امروزی و مواردی از این دست قرار گیرند.

تمامی این موارد می توانند به تقسیم بندی صحیح تر و اصولی تر انواع پوستر سقفی منجر شوند. امروزه مهم ترین تقسیم بندی صورت گرفته در این زمینه با توجه به پترن و طراحی صورت گرفته بر روی پوستر انجام گرفته است. بر اساس این تقسیم بندی برخی از انواع پوستر سقفی در زمره پوستر سقفی طرح آسمان، برخی دیگر در زمره پوستر سقفی طرح فرشتگان، پوستر سقفی با طرح های لاکچری و همانند آن ها قرار می گیرند.

پوستر سقفی

کاربرد پوستر سقفی

کاربرد پوستر سقفی همان طور که از نامش پیداست به ایجاد یک پوشش خاص با طراحی ویژه در سقف یک ساختمان مرتبط است. این پوستر از حیث ماهیت هیچ گونه تفاوتی با پوستر دیواری ندارد و در اغلب موارد از همان متریال ها و رنگ هایی که برای تولید پوستر دیواری استفاده می شود جهت تولید پوستر سقفی نیز استفاده می کنند. این مطلب را در مبحث بعد به صورت تفصیلی تر توضیح خواهیم داد. در این مبحث و با عنوان کاربرد پوستر سقفی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • پوستر سقفی در ساختمان های مسکونی
  • پوستر سقفی در ساختمان های تجاری
  • پوستر سقفی در ساختمان های اداری

انتخاب پترن مناسب با توجه به ماهیت فضا حائز اهمیت خواهد بود، بدین صورت که نمی توان از پترن هایی همچون طرح فرشتگان برای ساختمان های اداری استفاده کرد و دیگر اینکه طرح آسمان برای ساختمان های اداری و برخی از موسسات تجاری مناسب خواهد بود. در این خصوص بهتر است با یک طراح داخلی مشورت کرده و یک طرح زیبا را به رعایت تمام اصول دکوراسیون داخلی خریداری کنید.

پوستر سقفی

تفاوت پوستر سقفی با پوستر دیواری

در مبحث قبل به صورت محدود اشاره ای کوتاه به تفاوت پوستر سقفی و پوستر دیواری گردید. در واقع پوستر سقفی گونه ای از انواع پوستر دیواری است که بر روی دیوارهای عمودی ساختمان استفاده نمی شود و با برخوداری از یک نقطه مرکزی به عنوان محل نصب چراغ و لوستر دارای پترن های ویژه ای برای طراحی سقف ساختمان است. ناگفته نماند که تمامی پوسترهای سقفی دارای نقطه مرکزی برای نصب چراغ و لوستر نیستند و برخی از آن ها شباهت بسیار زیادی به پوستر دیواری دارند.

تفاوت دیگری که در خصوص پوستر سقفی و پوستر دیواری مطرح می گردد، در طراحی و پترن های مربوط به آن هاست، چرا که بسیاری از پترن هایی که برای طراحی پوستر دیواری استفاده می شوند قابلیت طراحی پوستر سقفی را ندارند. به عنوان مثال استفاده از طرح آسمان به آن صورت که در پوستر سقفی بکار می رود در تولید پوستر دیواری کاربرد نداشته و انجام چنین کاری منجر به خلق یک محصول غیر اصولی و بی کاربرد می گردد.

پوستر سقفی

تفاوت پوستر سقفی با آسمان مجازی و سقف کشسان

سقف کشسان و آسمان مجازی محصولات دیگری هستند که در قرن حاضر و با هدف پوشش سقف خانه ها و موسسات تجاری و اداری بکار می روند. یکی از مهم ترین تفاوت این محصولات با پوستر سقفی این است که سقف کشسان و آسمان مجازی به عنوان یک سقف کاذب استفاده می شوند و همانند کف پوش های لمینتی شامل تایل هایی هستند که با چیده شدن در کنار یکدیگر یک سقف کشسان یا آسمان مجازی را می سازند این در حالی است که پوستر سقفی نمی تواند به جای سقف کاذب بکار رود و صرفا به عنوان یک دیوارپوش مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی دیگر از تفاوت های بارز این محصولات در قیمت آن ها و قابلیت نورپردازی است. از آنجا که سقف های کشسان و آسمان مجازی با هدف خلق یک سقف کاذب طراحی می شوند، شامل انواع نورپردازی ها هستند، اما پوستر دیواری این گونه نیست و در یک قالب خاص برای طراحی سقف بکار می رود. این امر باعث شده است قیمت پوستر سقفی در مقایسه با سایر پترن ها کمتر باشد. شما می توانید با پرداخت هزینه های کمتر یک سقف زیبا و یک دکوراسیون دل انگیز داشته باشید.

پوستر سقفی

دوام و کیفیت پوستر سقفی

دوام و کیفیت یک محصول به متریالی که برای تولید آن بکار رفته است بستگی دارد، با این حال در بسیاری از موارد باید به محل نصب پوستر به عنوان یکی از کاراکترهای مهم در تعیین میزان ماندگاری پوستر سقفی نیز توجه کرد.

اصولا پوسترهایی که در فضای پذیرایی، اتاق خواب و یا سایر سالن ها بکار می روند دوام بیشتری دارند، اما پوستر سقفی در فضای آشپزخانه دوام کمتری دارد، بنابراین پیشنهاد می کنیم از پوسترهایی استفاده کنید که قابلیت بسیار بالایی در برابر گرما و رطوبت دارند.

سرویس های بهداشتی نیز از جمله فضاهایی هستند که باید از بهترین متریال های ممکن برای پوشش سقف استفاده کرد. هرچند قیمت پوستر سقفی در این شرایط افزایش میابد، با این حال نباید از حفظ جلوه پوستر در طراحی داخلی چشم پوشی کرد.

پوستر سقفی

پوستر سقفی را از کجا بخریم؟

فروش پوستر سقفی در فروشگاه های مربوط به دکوراسیون داخلی صورت می گیرد. فروشگاه هایی که در زمینه فروش پوستر دیواری، فروش کاغذ دیواری و انواع کفپوش ها فعالیت دارند اصولا اقدام به طراحی و عرضه انواع پوستر سقفی نیز می کنند.

پوستر سقفی

یکی از معتبرترین مراکز فروش پوستر دیواری در ایران شرکت دکور تک است. وب سایت رسمی این شرکت تحت عنوان فروشگاه آنلاین دکوراسیون داخلی دکور تک ارائه کننده انواع پوستر سقفی با متریال های متفاوت و قیمت مناسب است. شما می توانید جهت خرید پوستر سقفی از طریق صفحات مربوط به فروش پوستر سقفی اقدام کنید.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()