شماره تماس : 09128443227
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

پوستر دیواری پتینه

10 / 10
از 1 کاربر
مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

پوستر دیواری پتینه | پوستر پتینه

پس از توسعه و رونق صنعت دکوراسیون داخلی و توجه به فضای داخلی ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی، صنعت ساخت پوستر دیواری پتینه نیز در راستای پیشنهادات سازنده برخی از طراحان و دکوراتورها ابداع گردید. هرچند طراحی و راه اندازی صنایع پوستر سازی به سال ها بعد از رونق کاغذ دیواری در غرب و شرق باز می گردد، با این حال تصور می شود محبوبیت این صنعت در مقایسه با صنعت مذکور بیشتر بوده است.

صنعت پوستر سازی در ابتدا با الهام از تصاویر طبیعت و گل های متفاوت کار خود را توسعه بخشید، اما به ارائه چنین پترن هایی محدود نگردید و بعدها اقدام به طراحی انواع پوستر دیواری همچون پوستر سه بعدی ، پوستر دیواری کودک ، پوستر دیواری چهره، پوستر دیواری لاکچری و ... نمود. پوستر دیواری پتینه نیز یکی از خلاقانه ترین طرح هایی بوده است که با الهام از طرح کاغذ دیواری پتینه طراحی و عرضه گردید.

پوستر دیواری پتینه

پتینه به چه معناست؟

پتینه به معنای قدیمی نمودن تصاویر ساده است که با استفاده از تکنیک های خاصی صورت می گیرد. طرح پتینه در ابتدا با استفاده از گچ و رنگ های ساختمانی بر روی دیوارهای داخلی اجرا می شد، اما بعدها در قالب کاغذ دیواری طراحی گردید و برای پوشش دیوارهای گچی و بخصوص فضای پذیرایی بکار رفت تا اینکه رفته رفته به صنعت پوستر سازی نیز راه یافت.

استفاده از طرح پتینه برای تولید پوستر دیواری بیشتر در پیش زمینه مشاهده می شود. ممکن است طراحی اصلی پوستر دیواری یک تصویر سه بعدی، چهره انسان، کودک و نوجوان، گل و ... باشد، اما پیش زمینه تصویر با استفاده از خلاقیت های پتینه سازی، یک تصویر متفاوت را نشان دهد. در این صورت می توان پوستر مورد نظر را در دسته ای با عنوان پوستر طرح پتینه دسته بندی کرد.

پوستر دیواری پتینه

انواع طرح پتینه

بسیاری از ما طرح پتینه را صرفا به عنوان طرح هایی همچون ابر و باد و یا طرح چوب طبیعی می شناسیم، اما این هنر گسترده تر از پترن های نام برده است. اگر بخواهیم این مجموعه و انواع طرح های آن را نام ببریم عبارتند از:

 • پتینه کاری ساده و سنتی
 • پتینه کاری ایتالیایی
 • پتینه کاری کلاسیک و مدرن
 • پتینه کاری گرانیت
 • پتینه کاری طلایی-نقره ای
 • پتینه کاری برجسته و یا مسطح
 • پتینه کاری ابر و باد
 • پتینه کاری چوب های طبیعی

این بخش از هنر در حال توسعه است و در سالیان آینده انواع دیگری از پتینه کاری ها نیز به این مجموعه افزوده می گردد، با این حال پتینه کاری ابر و باد و برجسته در زمره محبوب ترین پترن های موجود در صنعت پوستر سازی هستند.

پوستر دیواری پتینه

تفاوت پوستر دیواری و کاغذ دیواری پتینه

علاوه بر تفاوت های کلی که در خصوص پوستر دیواری و کاغذ دیواری مطرح می گردد، می توان به موارد ذیل نیز اشاره نمود:

 • در کاغذ دیواری پتینه، کهنه انگاری تمام سطح محصول را می پوشاند، اما همانطور که بیان گردید در پوستر پتینه صرفا بخشی از تصویر و در اغلب موارد، پیش زمینه پوستر به صورت پتینه طراحی شده است.
 • اصولا در تولید پوستر دیواری پتینه از طرح های سه بعدی استفاده نمی شود، با این حال استفاده از متریال های بافت دار متداول است، اما طراحی و فروش پوستر دیواری پتینه در اغلب موارد با یک طرح سه بعدی ادغام شده است و معمولا پوستر مورد نظر یک بافت ساده و کاملا مسطح دارد.
 • فروش پوستر دیواری طرح پتینه با پترن های مدرن، متداول تر و تولید کاغذ دیواری پتینه با طرح های سنتی و کلاسیک پر رونق تر است.

پوستر دیواری پتینه

جنس پوستر دیواری پتینه

جنس پوستر دیواری با کاغذ دیواری متفاوت است. جنس یک دیوار پوش مهمترین کاراکتر موجود جهت تعیین قیمت و ارزش آن محصول خواهد بود.

پتینه اگر در قالب کاغذ دیواری طراحی و تولید شود، قیمت گران تر و قابل توجهی خواهد داشت، اما اصولا قیمت پوستر دیواری کمتر از سایر دیوارپوش های ساختمانی است.

از متریال های متفاوتی برای تولید پوستر طرح پتینه استفاده می شود. یکی از ارزان ترین بافت های موجود در بازارهای ایران برای تولید پوستر دیواری پتینه، بافت ساده است.

این متریال علاوه بر قیمت مناسب، دوام مطلوبی داشته و می تواند به خوبی نیاز شما به خرید پوستر دیواری پتینه را رفع نماید.

بافت طرح دار یکی از بافت هایی است که باعث می شود طراحی صورت گرفته بر روی پوستر زیباتر و دل انگیزتر جلوه کند، با این حال قدری گران تر از بافت ساده است.

بافت هلندی و بخصوص بافت چرمی در زمره بادوم ترین و باکیفیت ترین متریال های داخلی برای تولید پوستر دیواری هستند، با این حال قیمت بالاتری داشته و هزینه بیشتری را می طلبند.

پوستر دیواری پتینه

کاربرد اصولی پوستر دیواری طرح پتینه

یکی از مهمترین نکاتی که در خصوص استفاده از پوستر دیواری مطرح می گردد، محل بکارگیری یا همان محل نصب پوستر است. از آنجا که پوستر دیواری ارائه کننده یک موضوع خاص و طراحی واحد است، نباید به صورت پراکنده در فضاهای مختلفی از ساختمان بکار رود و به همین علت در مهمترین بخش از یک ساختمان نصب می گردد.

اصولا انواع پوستر دیواری با هدف نصب در بخش های بخصوصی از ساختمان طراحی و تولید می شوند؛ به عنوان مثال پوستر کودک در دیزاین اتاق خواب کودک بکار می رود و یا پوستر دیواری پشت تلویزیون نیز برای پوشش دیوار پشت تلویزیون مورد استفاده قرار می گیرد.

در اغلب موارد، پوستر دیواری پتینه در فضای پذیرایی بکار می رود و سعی در لاکچری جلوه دادن دکوراسیون دارد. از این پوستر برای تکمیل طراحی داخلی ساختمان های تجاری نیز استفاده می شود.

پوستر دیواری پتینه

نصب پوستر پتینه

یکی از مهمترین نکاتی که باید بعد از خرید پوستر دیواری پتینه مورد توجه خریدار قرار گیرد مسئله نصب و اجرای محصول بر روی دیوار است.

نصب دیوارپوش های ساختمانی یک کار کاملا اصولی و تخصصی است و نباید توسط افراد مبتدی صورت گیرد. بنابراین در صورت خرید پوستر دیواری پتینه از نصب شخصی و یا توسط افراد مبتدی خودداری کنید.

بهترین اقدامی که در این زمینه می توانید انجام دهید این است که از شرکت مربوطه درخواست نمایید یک فرد مطمئن با ضمانت کیفیت کار را به شما معرفی کند؛ به عنوان مثال شرکت دکور تک می تواند نزدیک ترین نصاب ممکن به محل زندگی شما را معرفی نموده و ضمانت نامه رسمی و مطمئنی را در این زمینه به شما ارائه کند. در این صورت هر گونه مشکل پیش آمده به علت قصور نصاب، توسط شرکت پیگیری می شود.

پوستر دیواری پتینه

ضمانت نامه پوستر دیواری

پوستر دیواری یک محصول لوکس و گران قیمت در تکمیل دکوراسیون داخلی شمرده می شود، بنابراین باید از یک ضمانت نامه معتبر و کاملا رسمی برخوردار باشد.

از آنجا که میزان دوام و ماندگاری یک پوستر دیواری در مقایسه با کاغذ دیواری کمتر است اعتبار ضمانت نامه نیز کمتر خواهد بود. به عنوان مثال پوستر پتینه در شرکت دکور تک به مدت پنج سال ضمانت کیفیت شده است.

برگه ضمانت نامه باید دارای شرایط ذیل باشد تا در مواقع لزوم به آن ترتیب اثر داده شود:

 • منقش به مهر رسمی شرکت و امضا فروشنده باشد.
 • دارای تاریخ دقیق و مدت اعتبار باشد.
 • مشخصات محصول خریداری شده با مشخصات درج شده در ضمانت نامه یکسان باشد.
 • نصب پوستر توسط نصابان فعال در زیر مجموعه دکور تک صورت گیرد.

پوستر دیواری پتینه

چه پوستری مناسب دکوراسیون داخلی ساختمان شماست؟

باید پیش از خرید پوستر دیواری پتینه به این سوال پاسخ دهید! اگر سر رشته خاصی از هنر و طراحی داخلی ندارید، بهتر است با یک طراح حرفه ای در این زمینه صحبت کنید. اصولا طراحان داخلی به راحتی می توانند بهترین نوع پوستر پتینه را به شما معرفی کنند.

به عنوان مثال اگر طراحی داخلی ساختمان شما کاملا کلاسیک است به احتمال بسیار زیاد یکی از طرح های ابر و باد یا طلایی-نقره ای را پیشنهاد می دهد.

اگر در ساختمان خود از کفپوش های چوبی استفاده کرده اید احتمالا خرید پوستر دیواری طرح پتینه با پیش زمینه ای از چوب های طبیعی پیشنهاد داده می شود و یا اگر در دکوراسیون ساختمان از سبک معاصر پیروی کرده اید شاید پوستر طرح پتینه با سبک گرانیت های سیاه و سفید را پیشنهاد دهد.

در این خصوص می توانید با مشاوران گروه دکور تک نیز تماس گرفته و مشاوره لازم را در این زمینه دریافت نمایید. ارائه مشاوره در این مجموعه به صورت رایگان است و شما هیچ گونه هزینه ای بابت دریافت مشاوره پرداخت نخواهید کرد.

شماره تلفن های درج شده در این وب سایت، راه ارتباطی کاربران با مشاوران و کارمندان شرکت دکور تک است. قطعا خرید پوستر پتینه از فروشگاه آنلاین دکوراسیون داخلی دکور تک می تواند یک تجربه موفق را برای شما رقم بزند.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()